>

- Urządzamy pierwszy pokój dziecka - Blog - Projektowanie wnętrz Konstancin-Jeziorna

Przejdź do treści

Menu główne:

- Urządzamy pierwszy pokój dziecka

Opublikowany przez w Poradnik ·
Tags: pokójdzieckapokójniemowlaka
Pierwsza myśl na temat urządzania pokoju dziecięcego jest bardzo ekscytująca i radosna. Mamy do dyspozycji niezliczoną ilość przepięknych dekoracji, dodatków, meble dziecięce są tak urocze i różnorodne, że trudno się zdecydować na konkretny model lub kolekcję. Praktycznie wszystkie produkty dla dzieci i niemowląt mają odpowiednie certyfikaty, nie musimy się więc martwić o bezpieczeństwo naszych maluchów lub starszaków, mamy je właściwie zapewnione.Od czego więc zacząć urządzanie pokoju dziecka? Może zacznijmy od pokoi dla najmłodszych, tych pierwszych, najsłodszych i najbardziej wyczekanych.
Na samym początku styl i kolorystkę wybieramy właściwie dla siebie, aczkolwiek warto pamiętać o jednej zasadzie - nie warto stosować dużej ilości kolorów i wzorów, a jednocześnie dobrze jest zastosować kontrasty. Jak to osiągnąć? Zdecydujmy się na jeden, spokojny kolor przewodni, który przełamiemy drugim, kontrastującym. Maluchom warto ograniczyć możliwość przebodźcowania, a jednocześnie dobrze jest zadbać o odpowiedni rozwój wzroku, emocji.

Rozglądając się za meblami dziecięcymi, zwróćmy uwagę na kolekcje, które za kilka lat można będzie rozbudować o kolejne bryły, jak na przykład większe łóżko, czy biurko. Dziś mamy ogromny wybór mebli dziecięcych bogate w takie rozwiązania. Zwracajmy też uwagę na opcje dodatkowe, takie jak cichy domyk.
Łóżeczko niemowlęce warto wybrać w większym wariancie, te w rozmiarze 140x70 cm, które można rozbudować do funkcji tapczanika z barierką przeciw wypadaniu. Gdy maluch wyrośnie z tego rozmiaru, po kilku latach możemy już zdecydować się na klasyczne łóżko, tej samej kolekcji. Jest to zdecydowanie oszczędność i udana inwestycja na lata.


Copyright 2016 Aneta Łochowska. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego